Samtec Inc. DW-15-19-T-D-875
Part No.:
DW-15-19-T-D-875
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-15-19-T-D-875 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)