Samtec Inc. DW-14-20-T-S-860
Part No.:
DW-14-20-T-S-860
Description:
CONN BRD STACK .100" 14POS
Shipping
DW-14-20-T-S-860 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height:
0.860" (21.844mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)