Samtec Inc. DW-14-20-S-S-803
Part No.:
DW-14-20-S-S-803
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-14-20-S-S-803 Information
Number of Positions:
14
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):
0.217" (5.512mm)
Length - Stack Height:
0.803" (20.396mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)