Samtec Inc. DW-13-19-S-S-990
Part No.:
DW-13-19-S-S-990
Description:
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-13-19-S-S-990 Information
Number of Positions:
13
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height:
0.990" (25.146mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)