Samtec Inc. DW-13-14-S-S-815-LL
Part No.:
DW-13-14-S-S-815-LL
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 13POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-13-14-S-S-815-LL Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
13
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.505" (12.827mm)
Length - Stack Height:
0.815" (20.700mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)