Samtec Inc. DW-13-14-L-D-920
Part No.:
DW-13-14-L-D-920
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-13-14-L-D-920 Information
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.400" (10.160mm)
Length - Stack Height:
0.920" (23.368mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)