Samtec Inc. DW-13-10-L-D-624-025
Part No.:
DW-13-10-L-D-624-025
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-13-10-L-D-624-025 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
Flex Stack, DW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
26
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height:
0.624" (15.850mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)