Samtec Inc. DW-12-19-L-D-900
Part No.:
DW-12-19-L-D-900
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-12-19-L-D-900 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.320" (8.128mm)
Length - Stack Height:
0.900" (22.860mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)