Samtec Inc. DW-12-14-L-D-985
Part No.:
DW-12-14-L-D-985
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-12-14-L-D-985 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.335" (8.509mm)
Length - Stack Height:
0.985" (25.019mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)