Samtec Inc. DW-12-14-L-D-1162
Part No.:
DW-12-14-L-D-1162
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-12-14-L-D-1162 Information
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height:
1.162" (29.515mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)