Samtec Inc. DW-10-19-T-T-1042-LL
Part No.:
DW-10-19-T-T-1042-LL
Description:
CONN HDR 30POS 0.1 STACK T/H TIN
Shipping
DW-10-19-T-T-1042-LL Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
3
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):
0.178" (4.521mm)
Length - Stack Height:
1.042" (26.467mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)