Samtec Inc. DW-10-14-G-D-830-LL
Part No.:
DW-10-14-G-D-830-LL
Description:
CONN HDR 20POS 0.1 STACK T/H
Shipping
DW-10-14-G-D-830-LL Information
Number of Positions:
20
Pitch:
0.100" (2.54mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):
0.490" (12.446mm)
Length - Stack Height:
0.830" (21.082mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)