Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DOH5210C |
| Manufacturer | Dave Embedded Systems |
| Series | DIDO |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Module/Board Type | MPU, DSP Core |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A8, DM8148 |
| Co-Processor | TMS320C674x (DSP) |
| Speed | 1GHz |
| Flash Size | 1GB (NAND), 32MB (NOR) |
| RAM Size | - |
| Connector Type | 2 x 140 Pins 0.6mm Pitch |
| Size / Dimension | - |
| Operating Temperature | - |
The following parts include "DOH5210C" in Silicon Labs DOH5210C.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.