Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DDF59100I |
| Manufacturer | Dave Embedded Systems |
| Series | DIVA |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Module/Board Type | MPU Core |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A8, AM3359 |
| Co-Processor | PowerVR SGX530 |
| Speed | 720MHz |
| Flash Size | 1GB (NAND), 32MB (NOR) |
| RAM Size | 512MB |
| Connector Type | SO-DIMM-204 |
| Size / Dimension | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
The following parts include "DDF59100I" in Silicon Labs DDF59100I.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.