Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | DBRF5110C |
| Manufacturer | Dave Embedded Systems |
| Series | BORA |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Module/Board Type | MPU, FPGA Core |
| Core Processor | ARM® Cortex®-A9, XC7Z020-3 |
| Co-Processor | Artix-7 |
| Speed | 800MHz |
| Flash Size | 1GB (NAND), 32MB (NOR) |
| RAM Size | 1GB |
| Connector Type | 3 x 140 Pins 0.6mm Pitch |
| Size / Dimension | - |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
The following parts include "DBRF5110C" in Silicon Labs DBRF5110C.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.