Cypress Semiconductor Corp CYD18S72V18-200BGXI
Part No.:
CYD18S72V18-200BGXI
Package:
484-FBGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 484PBGA
Shipping
CYD18S72V18-200BGXI Information
Package/Case:
484-FBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Organization:
256K x 72
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.3 ns
Voltage - Supply:
1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)