Cypress Semiconductor Corp CYD18S72V18-200BGC
Part No.:
CYD18S72V18-200BGC
Package:
484-BGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PARALLEL 484PBGA
Shipping
CYD18S72V18-200BGC Information
Package/Case:
484-BGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Dual Port, Standard
Memory Organization:
256K x 72
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4 ns
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V, 2.4V ~ 2.6V, 2.7V ~ 3.3V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)