Cypress Semiconductor Corp CYD18S72V-100BBC
Part No.:
CYD18S72V-100BBC
Package:
484-BGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 484FBGA
Shipping
CYD18S72V-100BBC Information
Package/Case:
484-BGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Organization:
256K x 72
Clock Frequency:
100 MHz
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.465V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)