Cypress Semiconductor Corp CYD18S36V-100BBI
Part No.:
CYD18S36V-100BBI
Package:
256-LBGA
Description:
IC SRAM 18MBIT PAR 256FBGA
Shipping
CYD18S36V-100BBI Information
Package/Case:
256-LBGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Dual Port
Memory Organization:
512K x 36
Clock Frequency:
100 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)