Cypress Semiconductor Corp CYD09S72V18-167BGXI
Part No.:
CYD09S72V18-167BGXI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
484-BGA
Description:
Dual-Port SRAM, 128KX72, 11ns, C
Shipping
CYD09S72V18-167BGXI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
FullFlex™
Package/Case:
484-BGA
Packaging:
Bulk
Technology:
SRAM - Dual Port, Standard
Memory Organization:
128K x 72
Memory Interface:
LVTTL
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
11 ns
Voltage - Supply:
1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)