Cypress Semiconductor Corp CYD09S72V18-167BGXC
Part No.:
CYD09S72V18-167BGXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
484-BGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PAR 167MHZ 484PBGA
Shipping
CYD09S72V18-167BGXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
484-BGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Dual Port, Standard
Memory Organization:
128K x 72
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.3 ns
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V, 2.4V ~ 2.6V, 2.7V ~ 3.3V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)