Cypress Semiconductor Corp CYD09S72V-133BBC
Part No.:
CYD09S72V-133BBC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
484-BGA
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 484FBGA
Shipping
CYD09S72V-133BBC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
484-BGA
Memory Organization:
128K x 72
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.4 ns
Voltage - Supply:
1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)