Cypress Semiconductor Corp CYD04S72V-133BBI
Part No.:
CYD04S72V-133BBI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
484-BGA
Description:
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 484FBGA
Shipping
CYD04S72V-133BBI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
484-BGA
Memory Size:
4Mbit
Memory Organization:
64K x 72
Clock Frequency:
133 MHz
Voltage - Supply:
1.42V ~ 1.58V, 1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)