Infineon Technologies CYD02S36V-167BBXC
Part No.:
CYD02S36V-167BBXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 2MBIT PAR 167MHZ 256FBGA
Shipping
CYD02S36V-167BBXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
4.4 ns
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)