Infineon Technologies CY7C4041KV13-667FCXC
Part No.:
CY7C4041KV13-667FCXC
361-BBGA, FCBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 361FCBGA
Shipping
CY7C4041KV13-667FCXC Information
Product Status:
Active
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
667 MHz
Voltage - Supply:
1.1V ~ 1.3V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)