Infineon Technologies CY7C2670KV18-550BZI
Part No.:
CY7C2670KV18-550BZI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Shipping
CY7C2670KV18-550BZI Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Bulk
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II+
Memory Organization:
4M x 36
Clock Frequency:
550 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)