Cypress Semiconductor Corp CY7C25632KV18-400BZC
Part No.:
CY7C25632KV18-400BZC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C25632KV18-400BZC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Dual Port
Memory Size:
72Mbit
Memory Organization:
4M x 18
Clock Frequency:
400 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
450 ps
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)