Infineon Technologies CY7C2270XV18-633BZXC
Part No.:
CY7C2270XV18-633BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C2270XV18-633BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II+
Memory Size:
36Mbit
Memory Organization:
1M x 36
Clock Frequency:
633 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)