Infineon Technologies CY7C2268KV18-550BZC
Part No.:
CY7C2268KV18-550BZC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 36MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C2268KV18-550BZC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II+
Memory Organization:
2M x 18
Clock Frequency:
550 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)