Cypress Semiconductor Corp CY7C2263KV18-550BZXI
Part No.:
CY7C2263KV18-550BZXI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Description:
QDR SRAM, 2MX18, 0.45NS PBGA165
Shipping
CY7C2263KV18-550BZXI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Memory Organization:
2M x 18
Clock Frequency:
550 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)