Cypress Semiconductor Corp CY7C1665KV18-450BZXC
Part No.:
CY7C1665KV18-450BZXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Shipping
CY7C1665KV18-450BZXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous, QDR II+
Memory Size:
144Mbit
Memory Organization:
4M x 36
Clock Frequency:
450 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)