Cypress Semiconductor Corp CY7C1648KV18-400BZC
Part No.:
CY7C1648KV18-400BZC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Shipping
CY7C1648KV18-400BZC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II+
Memory Organization:
8M x 18
Clock Frequency:
400 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)