Cypress Semiconductor Corp CY7C1643KV18-450BZI
Part No.:
CY7C1643KV18-450BZI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Shipping
CY7C1643KV18-450BZI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, QDR II+
Memory Organization:
8M x 18
Clock Frequency:
450 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)