Cypress Semiconductor Corp CY7C1625KV18-300BZXC
Part No.:
CY7C1625KV18-300BZXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Shipping
CY7C1625KV18-300BZXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous, QDR II
Memory Organization:
16M x 9
Clock Frequency:
300 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)