Infineon Technologies CY7C1623KV18-250BZXC
Part No.:
CY7C1623KV18-250BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Shipping
CY7C1623KV18-250BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Organization:
8M x 18
Clock Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)