Cypress Semiconductor Corp CY7C1620KV18-300BZC
Part No.:
CY7C1620KV18-300BZC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Shipping
CY7C1620KV18-300BZC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II
Clock Frequency:
300 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)