Infineon Technologies CY7C1618KV18-333BZXC
Part No.:
CY7C1618KV18-333BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Shipping
CY7C1618KV18-333BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, DDR II
Memory Organization:
8M x 18
Clock Frequency:
333 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)