Cypress Semiconductor Corp CY7C1615KV18-300BZXI
Part No.:
CY7C1615KV18-300BZXI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
165-LBGA
Description:
QDR SRAM, 4MX36, 0.45NS, CMOS, P
Shipping
CY7C1615KV18-300BZXI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, QDR II
Clock Frequency:
300 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)