Cypress Semiconductor Corp CY7C1563XV18-600BZXC
Part No.:
CY7C1563XV18-600BZXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 165FBGA
Shipping
CY7C1563XV18-600BZXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Product Status:
Obsolete
Memory Organization:
4M x 18
Clock Frequency:
600 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)