Infineon Technologies CY7C1526KV18-333BZXC
Part No.:
CY7C1526KV18-333BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1526KV18-333BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous
Memory Organization:
8M x 9
Memory Interface:
HSTL
Clock Frequency:
333 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
450 ps
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)