Cypress Semiconductor Corp CY7C1514KV18-250CKB
Part No.:
CY7C1514KV18-250CKB
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 250MHZ
Shipping
CY7C1514KV18-250CKB Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Clock Frequency:
250 MHz
Voltage - Supply:
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)