Cypress Semiconductor Corp CY7C1484BV25-250AXI
Part No.:
CY7C1484BV25-250AXI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 100TQFP
Shipping
CY7C1484BV25-250AXI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
100-LQFP
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
250 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)