Infineon Technologies CY7C1481BV33-133BZXC
Part No.:
CY7C1481BV33-133BZXC
Manufacturer:
Infineon Technologies
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1481BV33-133BZXC Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Packaging:
Bulk
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)