Cypress Semiconductor Corp CY7C1481BV33-133BZI
Part No.:
CY7C1481BV33-133BZI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1481BV33-133BZI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
165-LBGA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)