Infineon Technologies CY7C1481BV33-133BGXI
Part No.:
CY7C1481BV33-133BGXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
119-BGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 119FBGA
Shipping
CY7C1481BV33-133BGXI Information
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
Package/Case:
119-BGA
Product Status:
Active
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)