Cypress Semiconductor Corp CY7C1480V33-200AXC
Part No.:
CY7C1480V33-200AXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
CY7C1480V33-200AXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tray
Memory Organization:
2M x 36
Clock Frequency:
200 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)