Cypress Semiconductor Corp CY7C1475BV25-133BGXI
Part No.:
CY7C1475BV25-133BGXI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
209-BGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 209FBGA
Shipping
CY7C1475BV25-133BGXI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Series:
NoBL™
Package/Case:
209-BGA
Packaging:
Bulk
Memory Organization:
1M x 72
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)