Cypress Semiconductor Corp CY7C1474BV25-167BGI
Part No.:
CY7C1474BV25-167BGI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
209-BGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PAR 209FBGA
Shipping
CY7C1474BV25-167BGI Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package/Case:
209-BGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Memory Organization:
1M x 72
Clock Frequency:
167 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
3.4 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)