Cypress Semiconductor Corp CY7C1471BV25-133BZXC
Part No.:
CY7C1471BV25-133BZXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
165-LBGA
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 165FBGA
Shipping
CY7C1471BV25-133BZXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package/Case:
165-LBGA
Product Status:
Obsolete
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)