Cypress Semiconductor Corp CY7C1471BV25-133AXC
Part No.:
CY7C1471BV25-133AXC
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
100-LQFP
Description:
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 100TQFP
Shipping
CY7C1471BV25-133AXC Information
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package/Case:
100-LQFP
Product Status:
Obsolete
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
2.375V ~ 2.625V
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C (TA)